Adapazarı Sağlık tarım
Paketli Küspe
Paketli Küspe

25'lik, 500'lük ve tonluk olarak paketli küspeyi firmamızdan temin edebilirsiniz.

Küspe besi hayvanları için önemli bir besindir. Diğer yemlere göre daha besleyici olması ve uygun maliyetli olması sebebiyle çok tercih edilir. Küspe diğer yemlerden tasarruf sağlarken besi hayvanlarından elde edeceğimiz ürünlerin kaliteli ve fazla olmasını sağlar.

Pancar Küspesinde bol miktarda protein vardır. Bu sebeple küspeler protein kaynağı ve protein ek yemi olarak kullanılmaktadır.Bol süt veren ineklerin protein ihtiyaçlarını küspe kullanmadan temin etmeye hemen hemen imkan yoktur. Zira küspeler % 20–40 arasında hazmolabilir protein ihtiva etmektedirler. Bu kadar protein ihtiva etmelerine karşılık diğer yemlere göre de ucuzdurlar.

Pancar küspesi, Çiftçilerimizin “küspe” diye adlandırdığı, Şeker pancarı posası hayvanların tüketimine sunulan şeker fabrikası yan ürünüdür (fabrika atığı) . Pancar küspesi süt ve besi sığırlarında kullanılan hayvanların iştahla yediği sindirimi kolay en ucuz kaba yem kaynağıdır.
Pancar küspesi sulu yemlerin bulunmadığı kış aylarında hayvanların yaş yem İhtiyacını giderir. Pancar küspesi balya saman-yonca balyası-korunga-sütotu gibi kaba yemlerin hayvanlar tarafından daha iyi yenmesini sağlar. Pancar Küspesi açık değil muhafazası iyi paketlerde bozulmadan uzun süre dayanır.

Küspeyi paket küspe olarak ADAPAZARI SAĞLIK TARIM paket Küspe güvencesiyle satın alabilirsiniz. 1000kg lık paket küspe 1 Ton paket küspe, 500 kg paket küspe yarım ton paket küspe  ağırlıklarda ve istediğiniz ağırlıklarda paket küspeyi ADAPAZARI SAĞLIK TARIM'dan temin edebilirsiniz.

 
 
 
 
:: Diğer Hizmetler + tüm hizmetleri gör
 
- Dökme Mısır Silajı
- Paketli Mısır Silajı
- Saman
 
 
Pro WEB